2013 film independent spirit awards için adaylar


Yabancı dilde en iyi film dalında “Bir Zamanlar Anadolu’da” nın aday olarak gösterildiği ve 23 Şubat 2013’te açıklanacak olan Film Independent Spirit Award (Bağımsız Ruh Ödülleri) için adaylar duyuruldu.

En İyi Film
"Beasts of the Southern Wild"
"Bernie"
"Keep the Lights On"
"Moonrise Kingdom"
"Silver Linings Playbook"

En İyi Yönetmen
Wes Anderson - "Moonrise Kingdom"
Julia Loktev - "The Loneliest Planet"
David O. Russell - "Silver Linings Playbook"
Ira Sachs - "Keep the Lights On"
Benh Zeitlin - "Beasts of the Southern Wild"

En İyi Erkek Oyuncu
Jack Black - "Bernie"
Bradley Cooper - "Silver Linings Playbook"
John Hawkes - "The Sessions"
Thure Lindhardt - "Keep the Lights On"
Matthew McConaughey - "Killer Joe"
Wendell Pierce - "Four"

En İyi Kadın Oyuncu
Linda Cardellini - "Return"
Emayatzy Corinealdi - "Middle of Nowhere"
Jennifer Lawrence - "Silver Linings Playbook"
Quvenzhane Wallis - "Beasts of the Southern Wild"
Mary Elizabeth Winstead - "Smashed"

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Matthew McConaughey - "Magic Mike"
David Oyelowo - "Middle of Nowhere"
Michael Pena - "End of Watch"
Sam Rockwell - "Seven Psychopaths"
Bruce Willis - "Moonrise Kingdom"

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Rosemarie DeWitt - "Your Sister’s Sister"
Ann Dowd - "Compliance"
Helen Hunt - "The Sessions"
Brit Marling - "Sound of My Voice"
Lorraine Toussaint - "Middle of Nowhere"

En İyi Senaryo
Wes Anderson, Roman Coppola - "Moonrise Kingdom"
Zoe Kazan - "Ruby Sparks"
Martin McDonagh - "Seven Psychopaths"
David O. Russell - "Silver Linings Playbook"
Ira Sachs, Mauricio Zacharias - "Keep the Lights On"

En İyi İlk Senaryo
Rama Burshtein - "Fill the Void"
Derek Connolly - "Safety Not Guaranteed"
Nicholas Jarecki - "Arbitrage"
Rashida Jones, Will McCormack - "Celeste and Jesse Forever"
Jonathan Lisecki - "Gayby"

En İyi Görüntü Yönetimi
Yoni Brook - "Valley of Saints"
Lol Crawley - "Here"
Ben Richardson - "Beasts of the Southern Wild"
Roman Vasyanov - "End of Watch"
Robert Yeoman - "Moonrise Kingdom"

En İyi İlk Film
Rama Burshtein  - "Fill the Void"
Adam Leon - "Gimme the Loot"
Colin Trevorrow - "Safety Not Guaranteed"
Zal Batmanglij - "Sound of My Voice"
Stephen Chbosky - "The Perks of Being a Wallflower"

En İyi Uluslararası Film
"Amour"
"Bir Zamanlar Anadolu'da"
"Rust & Bone"
"Sister"
"War Witch"

En İyi Belgesel
"How to Survive a Plague"
"Marina Abromovic: The Artist is Present"
"The Central Park Five"
"The Invisible War"
"The Waiting Room"

John Cassataves Ödülü
Laura Colella - "Breakfast with Curtis"
Ava DuVernay - "Middle of Nowhere"
Aurora Guerrero - "Mosquita y Mari"

Kurgudan Daha Gerçek Ödülü
"Leviathan"
"Only The Young"
"The Waiting Room"

Takip Edilmesi Gereken İsim Ödülü
David Fenster - "Pincus"
Adam Leon - "Gimme the Loot"
Rebecca Thomas - "Electrick Children"

Piaget Yapımcı Ödülü
Alicia Van Couvering - "Nobody Walks"
Mynette Louie - "Stones in the Sun"
Derrick Tseng - "Prince Avalanche"

Robert Altman Ödülü
Sean Baker - "Starlet"

http://www.spiritawards.com/
paylaş:

0 YORUM:

Yorum Gönderme