magic mike (2012)


Yönetmen: Steven Soderbergh
Senaryo: Reid Carolin
Oyuncular: Channing Tatum, Alex Pettyfer, Olivia Munn
Tür: Biyografi | Komedi | Dram
Yıl: 2012-10-14
Süre: 110 dak.
Ülke: ABD
Dil: İngilizce

Magic Mike olarak şov dünyasında isim yapmış Mike adındaki striptizci, aslında değişik uğraşlarla para kazanmanın yolunu arıyor. Örneğin evlere çatılar yapıyor, tabii en çok para kazandıran olayı, üstelik de en kolayı onun için çılgına dönen, birkaç saatliğine de olsa kocalarının çekilmezliğinden kurtulup onu izlemeye gelen kadınların önünde dans edip vücudunu sergilemek. Üstelik bu yolla hem eğleniyor, hem iyi vakit geçiriyor, hem de para kazanıyor. Fakat onun istediği tam olarak bu yaşam değil. Neticede otuzunu devirmiş bir erkek ve daha standart ve olağan bir yaşam tarzını benimsemek istiyor. Üstelik hoş bir uğraşı da mevcut. Farklı ve kullanışsız eşyaların/nesnelerin kendi kullanımının dışında yeni ürünler elde etmek. Değişik ürünler tasarlıyor ve hedefi bu hobisinden para kazanarak hayatını sürdürmek. Bunun için bankadan kredi almak istiyor fakat bankalar kredi cevabını reddediyor.
İnşaat işinde çalışırken tanıştığı Adam ise garip bir kişilik. Kravat zorunluluğu yüzünden işini bırakabilecek on dokuz yaşında biri, ablası Paige ile birlikte yaşıyor. Paige ise yerleşik hayatta işine giden ve yaşamını sürdüren sağlam kadınlardan.
Bu tanışma faslından ortamdan sıkılıp bara gitmeye karar veren Adam, sıranın başında gördüğü Mike ile birlikte içeri giriyor ve tanıştığı kızlar ile birlikte Mike’ın gösterisine gidiyor. Mike’ın çalıştığı yerde kendine iş de buluyor lakin işlerin biraz tahminden sapmasıyla birlikte kendisini bir anda sahnede soyunurken buluyor. The Kid lakabını alan Adam, Magic Mike ve arkadaşları ile birlikte kadınların rüyalarını süsleyen erkek oluveriyor.


Tabii işler göründüğü gibi de gitmiyor. Para, seks, alkol hatta uyuşturucu derken üzerine ablasının striptiz şovlarını onaylamaması, bunun yanında Paige ile tanışan Mike’ın ona karşı hissettikleri ve hayalleri, hepsi yaşamlarını hiç de tahmin etmedikleri yöne doğru sürüklüyor.
Magic Mike ve arkadaşlarının önderliğinde striptiz şovunu öğrenen Adam ve diğerlerinin hayat hikayeleri, yaşadıkları ve yaşama olasılıkları yüksek olayları anlatan film yabancı eleştirmenlerce de olumlu yanıtlar almış.
2012 senesi mahsulü film, bizce izlenebilir, izlenmezse pek bir şey kaçırılmış olmaz, izlerken eğlenilebilir nitelikte.
Fragmanını da buradan izleyebilirsiniz.

paylaş:

0 YORUM:

Yorum Gönderme