gösterime giren filmler | 6 temmuz


İnanılmaz Örümcek-Adam
The Amazing Spider-Man
Yapım Yılı : 2012
Gösterim Tarihi : 6 Temmuz 2012
Filmin Puanı : 8.7 / 10
Filmin Türü :Fantastik,Gerilim,Macera,Aksiyon

Anne ve babası tarafından terk edilmiş Peter Parker, babasına ait bir evrak çantası bulduğunda, anne ve babasının kayboluş nedenini anlamak için araştırmalara başlar. Babasının eski ortağı Dr. Curt Connor’un laboratuvarına yönlendiğinde Örümcek Adam Connor’un ikinci kişiliği ile karşılaşır. Peter, hayatını değiştirecek kararı alır ve kahraman olmak için kaderine yön verir.

Bu Dans Senin
Take This Waltz
Yapım Yılı : 2011
Gösterim Tarihi : 6 Temmuz 2012
Filmin Puanı : 6.2 / 10
Filmin Türü :Komedi,Dram

Margot ve Lou beş yıldır evli olan ve dışarıdan bakıldığında sorunsuz ilişki yürüten bir çifttir. Fakat Margot'un tesadüfen tanıştığı Daniel'e karşı hissettiği çekim her şeyin yönünü değiştirecektir. Zira Daniel ile engel olamadıkları cinsel yakınlaşma Margot'un kendisini daha fazla tanımasına ve evliliğinin gidişatını sorgulamasına neden olacaktır...
Çektiği çeşitli kısa filmlerden sonra ilk uzun metraj filmi olan Ondan Uzakta (Away from Her, 2006) ile En İyi Uyarlanmış Senaryo dalında Oscar adaylığı olan oyuncu Sarah Polley'in ikinci uzun metrajlı filmi olan yapım sevgi, bağlılık, ihanet üzerine günümüz evliliklerine bir bakış açısı sunuyor.

Kıyamet Kitabı
Doomsday Book
Yapım Yılı : 2012
Gösterim Tarihi : 6 Temmuz 2012
Filmin Puanı : 6.5 / 10
Filmin Türü :Korku,Bilim Kurgu

3 farklı hikayenin iç içe geçtiği filmde, "Heaven's Creation" bölümünde elektrik mühendisi Pak Do-won (Kim Kang-woo) tarafından bir tapınağı aydınlatması için bir robot üretilir; robot tapınağın baş rahibi Hye-joo (Kim Gyu-ri) tarafından da koruma altına alınır. "A Cool New World" bölümündeyse dünyanın nüfusu bir virüs tarafından tehdit edilmektedir, insanların zombiye dönüşmesi genç bir adamın gözünden anlatılır.

Peki Şimdi Nereye?
Et maintenant on va où?
Yapım Yılı : 2011
Gösterim Tarihi : 6 Temmuz 2012
Filmin Puanı : 5.7 / 10
Filmin Türü :Komedi,Dram

2007 yılında çektiği ilk filmi Karamel'in dünya çapındaki başarısından sonra oyuncu Nadine Labaki, yapımcılığını, senaryosunu, yönetmenliğini üstlendiği ayrıca rol aldığı ikinci filmi Where do we go now? ile tekrar sınırları dışındaki seyircilere ulaşmayı hedefliyor.
Ortadoğu'nun diken üstündeki coğrafyasında dinsel çatışmalara ve savaşın anlamsızlığına kadınların zeki ve pratik çözümleriyle cevap veren Labaki kamerasını Lübnan'da hiçliğin ortasında küçük bir köye çeviriyor. Savaş sonrası Müslüman-Hristiyan ayrımı yapmadan yaşamaya devam eden köylüler çatışma haberlerinin gelmesi üzerine birbirlerine düşman kesilmeye başlarlar. Şiddeti çıkartan erkekleri yatıştırma görevi ise kendilerine has yöntemlerle bu buna başaran kadınlara düşer.

Aşk Sanatı
L'art d'aimer
Yapım Yılı : 2011
Gösterim Tarihi : 6 Temmuz 2012
Filmin Puanı : 5.3 / 10
Filmin Türü :Komedi

Günümüz modern ve karmaşık kadın - erkek ilişkilerinin masaya yatırıldığı romantik komedide ilişkilerin çıkmaz sokakları ve bolca aşk üçgeni mevcut. Eğlenceli aşk aksilikleriyle dolu filmin yönetmenliği ve senaristliğini de üstlenen oyuncu Emmanuel Mouret bize “aşk sanatını” öğretiyor.

Dedektif Dee ve Gizemli Alev
Di Renjie (Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame)
Yapım Yılı : 2010
Gösterim Tarihi : 6 Temmuz 2012
Filmin Puanı : 6.3 / 10
Filmin Türü :Gizem,Gerilim,Aksiyon,Suç

Tang Hanedanı hükümranlığı sırasında geçecek dedektiflik filminde Lau, bir olayı çözmek üzere 8 yıl önce azat edildiği saraya geri çağrılan polis müfettişi rolünde olacak.
Hong Kong sinemasının duayenlerinden Hark Tsui son yıllarda pek başarılı filmlere imza atamamanın sıkıntısına Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame ile son vermek istiyor.
sinema.mynet.com
paylaş:

0 YORUM:

Yorum Gönder