2. uluslararası eskişehir kral midas kısa film festivali


2. Uluslararası Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivali Mayıs Ayı’nda başlıyor.

Bu yıl 2.si düzenlenen Uluslararası Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivali, Anadolu’nun kültür başkenti Eskişehir’de tekrar karşınızda.

2013 Türkiye kültür başkenti kimliğiyle 2012 yılına giren Eskişehir, her gününü sanatla iç içe geçiriyor. Şehrin kültürel dinamikleri bünyesinde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini de arkasına alarak yola çıkan; Uluslararası Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivali 28 Mayıs - 03 Haziran tarihleri arasında Eskişehir’de 2. kez gerçekleştirilecek. 28 Mayıs’da sokak etkinlikleriyle açılışı yapan festival, 30 Mayıs itibariyle film gösterimleriyle devam edecek. Finalist olmaya hak kazanan 50 filme 15 dalda 25 ödülün verileceği yarışma bölümünü de kapsayan festival, ulusal ve uluslararası 100’ü aşkın kısa filmi izleyenlerle buluşturacak.

Yarışma bölümünde değerlendirmeyi gerçekleştirecek Kral Midas Ana Jürisi, Yönetmen Ezel Akay, Oyuncu Cengiz Bozkurt, Gülçin Santırcıoğlu, Senarist Emre Kavuk, Animasyon Sanatçısı Ayçe Kartal, Sanat Yönetmeni Sırma Bradley, Müzisyen Engin Bayrak, Kısa Film Yönetmeni Arin İnan Arslan, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Prof. Dr. Simber Atay Eskier gibi profesyonel ve akademisyen isimlerden oluşuyor.

Festival, geçen sene de olduğu gibi sadece kısa film seçkileriyle sınırlı değil. İzleyiciler festival süresince tiyatro oyunları, konserler, söyleşiler, uzun metrajlı film gösterimi, fotoğraf sergileri ve workshop gibi etkinliklere de katılabilecekler. Bütün etkinliklerin ücretsiz olduğu festival jüri üyelerinin de katılımıyla, 03 Haziran Pazar günü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Opera Binası’ndaki Audio Visual gösterisi, Oda konseri, Kokteyl, Ödül töreni ve ardından Jehan Barbur konseri ile son bulacaktır.
paylaş:

0 YORUM:

Yorum Gönderme