65. cannes film festivali'nin programı açıklandı



16-27 Mayıs arasında düzenlenecek olan Cannes Film Festivali’nin programı açıklandı. Bu yıl 65.si düzenlenecek olan festivalin programı şöyle:

YARIŞMALI BÖLÜM
"Amour" (yönetmen: Michael Haneke)
"The Angel's Share" (yönetmen: Ken Loach)
"Baad EL Mawkeaa (Apres La Bataille") (yönetmen: Yousry Nasrallah)
"Beyond The Hills" (yönetmen: Cristian Mungiu)
"Cosmopolis" (yönetmen: David Cronenberg)
"Holy Motors" (yönetmen: Leos Carax)
"The Hunt" (yönetmen: Thomas Vinterberg)
"In Another Country" (yönetmen: Hong Sang-Soo)
"Im Nebels (Dans La Brume)" (yönetmen: Sergei Loznitsa)
"Killing Them Softly" (yönetmen: Andrew Dominik)
"Lawless"  (yönetmen: John Hillcoat)
"Like Someone In Love" (yönetmen: Abbas Kiarostami)
"Moonrise Kingdom" (yönetmen: Wes Anderson)
"Mud" (yönetmen: Jeff Nichols)
"On The Road" (yönetmen: Walter Salles)
"Paradies: Liebe" (yönetmen: Ulrich Seidl)
"The Paperboy" (yönetmen: Lee Daniels)
"Post Tenebras Lux" (yönetmen: Carlos Reygadas)
"Reality" (yönetmen: Matteo Garrone)
"Rust & Bone" (yönetmen: Jacques Audiard)
"Taste Of Money" (yönetmen: Im Sang-Soo)
"Vous N'Avez Encoure Rien Vu" (yönetmen: Alain Resnais)

AÇILIŞ FİLMİ:
"Moonrise Kingdom" (yönetmen: Wes Anderson)

KAPANIŞ FİLMİ:
"Therese D." (yönetmen: Claude Miller)

BELİRLİ BİR BAKIŞ (Un Certain Regard):
"Miss Lovely" (yönetmen: Ashim Ahluwalia)
"La Playa" (yönetmen: Juan Andres Arango)
"Les Chevaus De Dieu" (yönetmen: Nabil Ayouch)
"Trois Mondes" (yönetmen: Catheron Corsini)
"Antiviral" (yönetmen: Brandon Cronenberg)
"7 Days In Havana" (yönetmen: Benicio Del Toro, Laurent Cantet, Gaspar Noe..)
"Le Grand Soir" (yönetmen: Benoit Delepine & Gustave Kervern)
"Laurence Anyways" (yönetmen: Xavier Dolan)
"Despues De Lucia" (yönetmen: Michel Franco)
"Aimer A Perdre La Raison" (yönetmen: Joachim Lafosse)
"Mystery" (yönetmen: Lou Ye)
"Student" (yönetmen: Darezhan Omirbayev)
"La Pirogue" (yönetmen: Moussa Toure)
"Elefante Blanco" (yönetmen: Pablo Trapero)
"Confession Of A Child Of The Century" (yönetmen: Sylvie Verheyde)
"11.25: The Day He Chose His Own Fate" (yönetmen: Koji Wakamatsu)
"Beasts Of The Southern Wild" (yönetmen: Benh Zeitlin)

YARIŞMA DIŞI:
"Une Journee Particuliere" (yönetmen: Gilles Jacob and Samuel Faure)
"Madagascar 3: Europe's Most Wanted" (yönetmen: Eric Darnell, Tom McGrath)
"Dario Argento's Dracula" (yönetmen: Dario Argento)
"Io E Te" (yönetmen: Bernardo Bertolucci)
"Hemingway & Gellhorn" (yönetmen: Philip Kaufman)
"Ai To Makoto" (yönetmen: Takashi Miike)

ÖZEL GÖSTERİMLER:
"Der Mull Im Garten Eden" (yönetmen: Fatih Akin)
"Mekong Hotel" (yönetmen: Apichatpong Weerasethakul)
"Villegas" (yönetmen: Gonzalo Tobal)
"A Musica Segundo Tom Jobim" (yönetmen: Nelson Pereira Do Santos)
"Journal De France" (yönetmen: Claudine Nougaret & Raymond Depardon)
"Les Invisbles" (yönetmen: Sebastien Lifshitz)
"The Central Park Five" (yönetmen: Ken Burns, Sarah Burns, David McMahon)
"Roman Polanski: A Film Memoir" (yönetmen: Laurent Bouzereau)
paylaş:

0 YORUM:

Yorum Gönderme