akbank 8. kısa film festivali


Akbank Kısa Film Festivali, geniş bir kitle tarafından takip edilen kısa filmlerin yapımını özendirmek, uygun koşullarda gösterimini bu yolla izleyiciye ulaşmasını sağlamak, ülke sinemasına katkıda bulunan yeni sinemacıları desteklemek, amatör ya da profesyonel her tür kısa filmi tanıtmak, farklı kültürlerden gelen kısa film örneklerini sunmak, bir festival kültürü içinde kısa filmin tartışılacağı platformu sağlamak, sinemaseverlerin keyifle izleyecekleri bir festival geleneği oluşturmak amacıyla ilk olarak 2004 yılında gerçekleştirildi.

Her geçen yılda biraz daha büyüyen, etkinlik çıtasını biraz daha ileri taşıyan festival gösterimlerin yanısıra sinema öğrencileri ve festival izleyicileri için sinema sektöründeki deneyimli isimlerin birikimlerini aktardığı çeşitli atölye çalışmaları ve söyleşilere sahne olmaktadır. Kurmaca ve belgesel film alanlarına ek "Deneyimler", "Kısadan Uzuna", "Özel Gösterim" ve "Canlandırma Kısalar" bölümlerini programı kapsamında yer veren Festival, her yıl on gün boyunca Akbank Sanat'ta gerçekleşiyor. Festival kapsamında kurmaca ve belgesel film alanlarında yarışmaya evsahipliği yapan Akbank Kısa Film Festivali'nde tüm etkinlikler izleyiciye ücretsiz olarak ulaşıyor.

Akbank Kısa Film Festivali ilk yılından itibaren Akbank Sanat'ta gerçekleşen her Festival sonrasında "Akbank Kısa Film Festivali Üniversitelerde" etkinliği ile, İstanbul ve Anadolu'daki birçok üniversitede Festival'de ödül almış olan filmleri öğrencilerle buluşturmaktadır.




PROGRAM
19.03.2012 Pazartesi
13:00 Festival Kısaları ( A )

A.1- Tolerans - 17'
A.2- Musa - 20'
A.3- Jerry - 15'
A.4- Dinozor - 15'
A.5- Ben Geldim Gidiyorum - 15'

15:30 Festival Kısaları ( B )

B.6- Dua - 14'
B.7- Kahverengi ve Siyah - 19'
B.8- Sessiz - 14'
B.9- Cneydo - 16'
B.10- Dışardakiler - 24'

18:30 Uluslararası Bölüm ( A )

A.1-      Ashley Amber - 22'
A.2-      WARdisease - 8'
A.3-      Susya - 15'
A.4-      Doctor Rao - 7'
A.5-      La Media Pena - 14'

20:30 Festival Kısaları ( C )

C.11- Gerayiş - 16'
C.12- Korkuluk - 10'
C.13- Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanmıştır - 19'
C.14- Susmaz Sokak - 24'
C.15- Ekmeğin Hakkı - 10'

20.03.2012 Salı
11:00 Festival Kısaları ( D )

D.16- Asker - 13'
D.17- Saman Makinası - 10'
D.18- Tam Ekran - 11'
D.19- Yalnızlığın İki Yüzü - 24'
D.20- Kadim - 30'

13:00 Uluslararası Bölüm ( B )

B.6-      6'dan Önce Döneriz - 28'
B.7-      Maske - 23'
B.8-      (IN) - 7'
B.9-      Çok Mutluyum - 14'

15:30 Festival Kısaları ( E )

E.21- Mi Hatice - 19'
E.22- Başlangıç - 15'
E.23- La Quatorziéme - 11'
E.24-    Bağ - 12'
E.25- Pantolon Balığı - 28'

18:30 Söyleşi: "Kısa Filmde Söz Yönetmenlerin"

- Aysim Türkmen - Yönetmen
- Erol Mintaş - Yönetmen
- Umut Aral - Yönetmen
- Emre Akay - Yönetmen

20:30 Festival Kısaları ( F )

F.26- Onaksibir - 20'
F.27- Baydara "Edra'nın Kaderi" - 14'
F.28- Ali Ata Bak - 12'
F.29-    Alala - 10'
F.30- Sahnenin Haykırışı - 30'

21.03.2010 Çarşamba
11:00 Uluslararası Bölüm ( C )

C.10-    Ayı- 11'
C.11-    Anne Marie'ye - 11'
C.12-    Uzak - 11'
C.13-    Nefret Patikaları - 10'
C.14-    Babama Sorular- 12'
C.15-    Soğuk - 11'

13:00 Uluslararası Bölüm ( F )

F.26-    Kayıp Switez Kenti - 20'
F.27-    Yakın Arkadaş - 13'
F.28-    Hiçbir Şey - 14'
F.29-    Maya - 13'
F.30-    Beyaz Çilek - 17'
15:30 Belgesel Sinema ( A )

Can Dündar

A.1- Aynalar - Yılmaz Güney - 55'

18:30 Söyleşi: "Sinemada Müzik"

- Cahit Berkay - Müzisyen
- Murat Ertel - Müzisyen
- Selim Demirdelen - Yönetmen-Müzisyen

20:30 Özel Gösterim ( A )

A.1- Bir Avuç Cesur İnsan - 87'

22.03.2011 Perşembe
11:00 Uluslararası Bölüm ( D )

D.16- Orman - 12'
D.17- Dakikalar, Saatler - 11'
D.18- Kar Yağması İçin Garip Bir Yer - 9'
D.19- Yakın - 16'
D.20- Büyükanne Kurumalı - 14'

13:00 Canlandırma Kısalar ( B )

B.11- Pişmiş - 7'
B.12- Canlılık - 5'
B.13- İstanbul - 3'
B.14- Alageyik Efsanesi - 6'
B.15- Onun Hikayesi - 7'
B.16- Barış'ın Oyuncakları - 6'
B.17- Nihai Soru - 6'
B.18- Malık Adlı Bir Balık - 5'
B.19- Kiracı - 10'
14:00 Atölye (Akbank Sanat 3.Kat)

- Derya Alabora ile oyunculuk atölyesi

15:30 Deneyimler - Sebastian Wiegärtner ( A )

A.1- Hebendanz Bira Fabrikası - 6'
A.2- Nela - 2'
A.3- Bamberg - 5'
A.4- Mağara - 3'
A.5- Kayalık - 2'
A.6- Bolluk - 2'
A.7- Forchheim'da Kış Mevsimi - 2'
A.8- Annabelle - 2'

18:30 Söyleşi: "Belgesel Sinema - Can Dündar"

Can Dündar

20:30 Uluslararası Bölüm ( F )

F.26- Kayıp Switez Kenti - 20'
F.27- Yakın Arkadaş - 13'
F.28- Hiçbir Şey - 14'
F.29- Maya - 13'
F.30- Beyaz Çilek - 17'

23.03.2011 Cuma
11:00 Uluslararası Bölüm ( E )

E.21- Hayalet - 10'
E.22- Orman - 6'
E.23- Işık Saçanlar - 7'
E.24- İtalyanca Konuşuyorum - 30'
E.25- Bazılarını Tuttuk, Bazılarını Geri Attık - 7'

12:00 Atölye (Akbank Sanat 3.Kat)

- Işıl Özgentürk ile senaryo atölyesi

13:00 Yarışma Dışı Gösterim ( B )

B.6- Kahve Molası - 3'
B.7- Ayn - 8'
B.8- Ekmeğim - 30'
B.9- Yol Hikayesi - 30'
B.10- Memur - 18'
15:30 Kısadan Uzuna - Ümit Ünal ( A )

A.1- Anne Evi - 2'
A.2- Sesimizi Duyan Yok - 2'
A.3- Nar Taneleri - 4'
A.4- 9 - 91'
17:00 Atölye (Akbank Sanat 3.Kat)

Sebastian Wiegärtner ile "Shooting with HD-DSLR"

18:30 Söyleşi: "Kısadan Uzuna - Ümit Ünal"

- Ümit Ünal

20:30 Özel Gösterim ( B )

B.2- Kırmızıyı Arayan Adam - 25'
B.3- Galata Kulesi Sokak No:23 - 40'

24.03.2011 Cumartesi
11:00 Festival Kısaları ( F )

F.26- Onaksibir - 20'
F.27- Baydara "Edra'nın Kaderi" - 14'
F.28- Ali Ata Bak - 12'
F.29- Alala - 10'
F.30- Sahnenin Haykırışı - 30'

13:00 Festival Kısaları ( C )

C.11- Gerayiş - 16'
C.12- Korkuluk - 10'
C.13- Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanmıştır - 19'
C.14- Susmaz Sokak - 24'
C.15- Ekmeğin Hakkı - 10'
15:30 Festival Kısaları ( D )

D.16- Asker - 13'
D.17- Saman Makinası - 10'
D.18- Tam Ekran - 11'
D.19- Yalnızlığın İki Yüzü - 24'
D.20- Kadim - 30'

16:00 Atölye (Akbank Sanat 3.Kat)

- Mehmet Aksın ile görüntü yönetmenliği atölyesi

18:30 Söyleşi: "Deneyimler - Sebastian Wiegärtner "

Sebastian Wiegärtner
20:30 Deneyimler - Sebastian Wiegärtner ( A )

A.1- Hebendanz Bira Fabrikası - 6'
A.2- Nela - 2'
A.3- Bamberg - 5'
A.4- Mağara - 3'
A.5- Kayalık - 2'
A.6- Bolluk - 2'
A.7- Forchheim'da Kış Mevsimi - 2'
A.8- Annabelle - 2'

25.03.2011 Pazar
11:00 Belgesel Sinema ( B )
Can Dündar

B.2- O gün - Tan Baskını - 40'
B.3- 4. Nesil - Aşk bu mu? - 42'

13:00 Yarışma Dışı Gösterim ( A )

A.1-      Rüzgarın Çocukları - 39'
A.2-      Nolya - 25'
A.3-      Kelimeler ve Teyze - 7'
A.4-      Ekmek - 8'
A.5-      Gel-git - 11'

15:30 Festival Kısaları ( A )

A.1- Tolerans - 17'
A.2- Musa - 20'
A.3- Jerry - 15'
A.4- Dinazor - 15'
A.5- Ben Geldim Gidiyorum - 15'
18:30 Söyleşi: "Oyuncu Gözüyle Kısa Film"

- Laçin Ceylan - Oyuncu
- Akasya Aslıtürkmen - Oyuncu
- Türkü Turan - Oyuncu
- Melih Selçuk - Oyuncu

20:30 Uluslararası Bölüm ( B )

B.6-      6'dan Önce Döneriz - 28'
B.7-      Maske - 23'
B.8-      (IN) - 7'
B.9-      Çok Mutluyum - 14'

27.03.2011 Salı
11:00 Uluslararası Bölüm ( E )

E.21- Hayalet - 10'
E.22- Orman - 6'
E.23- Işık Saçanlar - 7'
E.24- İtalyanca Konuşuyorum - 30'
E.25- Bazılarını Tuttuk, Bazılarını Geri Attık - 7'

13:00 Uluslararası Bölüm ( C )

C.10- Ayı - 11'
C.11- Anne Marie'ye - 11'
C.12- Uzak - 11'
C.13- Nefret Patikaları - 10'
C.14- Babama Sorular - 12'
C.15- Soğuk - 11'
15:30 Canlandırma Kısalar ( A )

A.1- Hain Kurt - 13'
A.2- Zafiyet - 3'
A.3- Yabancı - 2'
A.4- Bügü - 3'
A.5- Opera'da - 1'
A.6- İstanbul'da Sıradan Bir Gün - 6'
A.7- Tetrist - 3'
A.8- Kız Çocuğu - 5'
A.9- Çerçeve - 8'
A.10- Sabah Gezintisi - 7'

18:30 Söyleşi: "Telif Hakları"

- Erdem Türkekul - Avukat
- Atilla Engin - BİROY Başkanı
- Nilgün Öneş - SENDER Başkanı

20:30 Festival Kısaları ( B )

B.6- Dua - 14'
B.7- Kahverengi ve Siyah - 19'
B.8- Sessiz - 14'
B.9- Cneydo - 16'
B.10- Dışardakiler - 24'

28.03.2010 Çarşamba
11:00 Canlandırma Kısalar ( A )

A.1- Hain Kurt - 13'
A.2- Zafiyet - 3'
A.3- Yabancı - 2'
A.4- Bügü - 3'
A.5- Opera'da - 1'
A.6- İstanbul'da sıradan Bir Gün - 6'
A.7- Tetrist - 3'
A.8- Kız Çocuğu - 5'
A.9- Çerçeve - 8'
A-10- Sabah Gezintisi - 7'
13:00 Uluslararası bölüm ( A )

A.1- Amber - 22'
A.2- WARdisease - 8'
A.3- Susya - 15'
A.4- Doktor Rao - 7'
A.5- O Kadar Kötü Değil - 14'

15:30 Festival Kısaları ( E )

E.21- Mi Hatice - 19'
E.22- Başlangıç- 15'
E.23- La Quatorziéme - 11'
E.24- Bağ - 12'
E.25- Pantolon Balığı - 28'
20:30 Özel Gösterim ( C )

C.4- Geçmiş Mazi Olmadı - 52'

20:30 Canlandırma Kısalar ( B )

B.11- Pişmiş - 7'
B.12- Canlılık - 5'
B.13- İstanbul - 3'
B.14- Alageyik Efsanesi - 6'
B.15- Onun Hikayesi - 7'
B.16- Barış'ın Oyuncakları - 6'
B.17- Nihai Soru - 6'
B.18- Malık Adlı Bir Balık - 5'
B.19- Kiracı - 10'

29.03.2011 Perşembe
11:00 Uluslararası Bölüm ( D )

D.16-   Orman - 12'
D.17-   Dakikalar, Saatler - 11'
D.18-   Kar Yağması İçin Garip Bir Yer - 9'
D.19-   Yakın - 16'
D.20-   Büyükanne Kurumalı - 14'

15:30 Kısadan Uzuna - Ümit Ünal ( A )

A.1-      Anne Evi - 2'
A.2-      Sesimizi Duyan Yok - 2'
A.3-      Nar Taneleri - 4'
A.4-      9 - 91'
paylaş:

0 YORUM:

Yorum Gönderme