the loved ones (2009)


Yönetmen: Sean Byrne
Senaryo: Sean Byrne
Oyuncular: Xavier Samuel, Robin McLeavy, Victoria Thaine
Tür: Dram | Korku | Gerilim
Yıl: 2009
Süre: 84 dak.
Ülke: Avustralya
Dil: İngilizce
Ödül: 2 ödül
IMDb Puanı: 6.8/10

Aslına bakılırsa piyasada pek çok benzeri bulunan bir film olmasıyla beraber yine de kendini izletmeyi başarabilen filmler kategorisine sokabiliriz bu filmi. İşkence severler her ne kadar denildiği gibi çokça benzeri bulunsa da seveceğini düşünüyorum.
Konu ise kısaca şöyle, ilgiye muhtaç bir kız, daha doğrusu hoşlandığı çocuk tarafından sevilmeyi bekleyen bir kız ve kızının bu durumunu gören ve onun mutlu olmasını isteyen bir baba mevcut bu filmde. Hoşlandığı çocuğu bir şekilde kaçırır ve evinde küçük bir partiyle eğlenmeye çalışır. Psikolojisi öyle bozuktur ki bu aile bireylerinin eğlence bir süre sonra işkenceye dönüşür. 


Gerilim dozu pek yüksek olmasa da insanın kanını ısıtan ve göze hoş görünen şeker pembesi ve tonlarının içinde yapılan işkenceler olaya farklı bir boyut katmış da diyebiliriz. Tabii işkenceyi ve gerilimi karanlık ve ıssız yerlerde arayanlara biraz komik de gelebilir bu yaşananlar. E bizler de bu garip olayda koltuğumuzun başında iğrenerek ya da içimizi çekerek seyirci konumunda bakakalıyoruz.
IMDb’de her ne kadar oylayan kişi sayısı beş bin civarı olsa da korku-gerilim türüne göre 6.8 puanı sırtlamış durumda. Bu da IMDb puan sistemine güvenenler için yeterli bir durumla sonuçlanabilir yahut tamamıyla hüsrana dönüşebilir.
Üzerinde fazla konuşmaya da gerek yok aslında.
84 dakikalık korku, gerilim, dram, işkence, pembe, mor, matkap, jilet…

paylaş:

0 YORUM:

Yorum Gönder