hostel (2005)


Yönetmen: Eli Roth
Senaryo: Eli Roth
Oyuncular: Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson
Tür: Korku | Gizem | Gerilim
Yıl: 2005
Süre: 94 dk.
Ülke: ABD
Dil: İngilizce, Çekçe, Almanca, Slovak, Japonca, İspanyolca
Ödül: 4 ödül, 5 adaylık
IMDb Puanı: 5.8/10

Vahşetin ağır olarak işlendiği filmlerden biri Hostel. Konusu ise üç gencin sekse olan düşkünlüğünden başlarına gelen olaylar silsilesi. Yani şöyle, üç gencimiz arzuya o kadar açtırlar ki kendilerini bir anda Amsterdam’da bulurlar. Fakat ellerinde bir dişin kovuğunu dolduracak malzeme yoktur. Tanıştıkları bir çocuk onlara aslında olayın Slovakya’da olduğunu söyler. Seksle o kadar kafayı bozmuşlardır ki kendilerini bu sefer Slovakya’da bulurlar. Tabii işler onların istediği gibi gitmez. Teker teker kaybolan gençlerin en son tuzağa düşeni Paxton’dur. Genç çocuk arkadaşlarının ne hale geldiğini ancak kaçırıldığı sırada görür. Olay ise tamamıyla paranın konuştuğu bir zevk üçgeninden ibarettir. Garip bir şirket para karşılığında müşterilerine doğramaları için taze et bulmaktadır. Bunun için elindeki bayanların gücünü de kullanmaktadır. Aklı apış arasında olan gençlerimiz de bu bayanların tuzağına düşüverir ve teker teker yem olmak için kendilerini kuyunun dibine bırakıverirler.
Nasıl bir zevk anlayışı olduğunu hala çözemediğim durum ise şudur: adamlar para verip adam doğruyorlar. Bu kin ve nefret nasıl bir bastırılmış kişilik bozukluğundan ileri gelir?
Neyse, olaylar bu şekilde gelişir, bu esnada bol bol elektrikli testere, kopan bacak, kol, kesilen parmak, neşter, çekiç, bıçak, balta ve kerpeten görebiliriz. Bunların hepsi de canlı bir insan üzerinde garip zevk anlayışını meydana getiren bir araç olarak kullanılır.
Olayın sonunda da başkarakterimiz birkaç tarafı eksik olarak kurtulmayı başarır ve ona bunu yapanların peşine düşer. Peki, sonrasında ne olacaktır?

paylaş:

0 YORUM:

Yorum Gönderme