paris, je t'aime (2006)

Kalbin attığı şehirden kısa kısa aşk hikâyeleri. Ayrılıklar, olumsuzluklar, ölümler, sevgi, aşk, yazarlar, şairler, resim, müzik, sanat…
Birçok ünlü ismi ve başarılı yönetmeni bir araya getirmeyi başaran 2006 yapımı Paris, je t’aime, eğlenceli, dram ve aşk dolu kısa filmlerden oluşuyor.
Yönetmen kadrosu şöyle; Olivier Assayas, Frédéric Auburtin, Emmanuel Benbihy, Gurinder Chadha, Sylvain Chomet, Ethan Coen, Joel Coen, Isabel Coixet, Wes Craven, Alfonso Cuarón, Gérard Depardieu, Christopher Doyle, Richard LaGravenese, Vincenzo Natali, Alexander Payne, Bruno Podalydès, Walter Salles, Oliver Schmitz, Nobuhiro Suwa, Daniela Thomas, Tom Tykwer, Gus Van Sant, Rufus Sewell.
Filmdeki bazı oyuncular ise Natalie Portman, Fanny Ardant, Elijah Wood, Nick Nolte, Juliette Binoche, Steve Buscemi…
120 dakika uzunluğundaki film ortalama 26 bin kullanıcının oylarıyla 7.4 IMDb puanına layık görülmüş, filmin 1 ödülü ve 1 adaylığı bulunuyor. Dram ve romantizmin damardan enjekte edildiği film, keyifli, hüzünlü, mutlu ya da aşk dalu dakikalar geçirmek için iyi bir tercih.
Ve Paris’te aşk her yerde, kafelerde, sokaklarda, ışıkların altında, karanlıkta, yerüstünde, metro istasyonlarında, yan bankta…
Filmin çok güzel fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

paylaş:

3 yorum:

 1. neredeyse atladığını düşünecektim:)

  YanıtlayınSil
 2. hep aklımdadır ama bi izleyemedim şu filmi...

  YanıtlayınSil
 3. aslında atlayabilirdim, bir yakınımın önerisi üzerine izledim.
  bu filmi herkes izlemeli, illaki içinden birkaç kısası beğenecektir izleyen kişi.

  YanıtlayınSil