in the mood for love (2000)

Fa yeung nin wa.
“Huzursuz bir anda kadın erkeğin yakınlaşmasını sağlamak için başını önüne eğmişti ama erkek yapamadı. Çaresizlikten kadın döndü ve uzaklaştı.”
Yumeji’s Theme eşliğinde ağır çekimli görsel bir şölen. 98 dakikalık muhteşem bir yapım.
Yönetmen koltuğunda Wong Kar Wai. 2000 yapımı 98 dakikalık film evli bir kadın ve evli bir adamın ilişkisini anlatır. İkisi de aynı atmana yeni taşınmışlar ve ikisinin de işlerden dolayı eve uğramayan eşleri vardır. Bir zaman sonra anlarlar ki eşleri onları aldatıyordur. Ve bunun üzerine ayrılma provaları yaparlar, birlikte zaman geçirirler ve birbirlerine aşık olurlar.
Romantik dram kategorisindeki film yaklaşık 28 bin kullanıcının oylarıyla 8.1 IMDb puanı almış ve bu puanıyla an itibari ile top 250 listesinde 246. sırada. Filmin BAFTA’ya adaylığı bulunuyor, 31 ödül ve 23 adaylık sahibi.
Filmin başrollerinde Tony Leung Chiu Wai ve Maggie Cheung var.
Film aynı zamanda Sinema Yazarları Derneği’nin 2001-2002 döneminde yılın en iyi yabancı filmleri kategorisinde seçtiği 20 filmin ilk sırasında.
“Kaybolan yılları hatırladı. Sanki tozlu bir pencereden bakar gibi. Geçmiş, görebildiği ama dokunamadığı bir şeydi ve gördüğü şey bulanık ve belirsizdi.”

paylaş:

0 YORUM:

Yorum Gönderme