the departed (2006)

Fareler ve köstebekler.
Mafyanın içine sızmış bir polis, mafyaya yardım eden bir diğer polis. İkisi de birbirinden yetenekli, ikisi de çok zeki.
Martin Scorsese’nin yönettiği film, 151 dakikalık heyecan. Başrollerde ise 3 Oscar sahibi Jack Nicholson, 1 Oscar sahibi Matt Damon, 3 kez Oscar’a aday gösterilmiş Leonardo DiCaprio ve 2 kez Oscar’a aday gösterilmiş Mark Wahlberg.
Suç, dram, gizem ve gerilim öğeleri taşıyan 2006 yapımı film, 4 Oscar kazanmış. Bunun yanında 49 ödül ve 54 adaylığa da sahip. Bahsedildiğinde “Oscar” kelimesinin çok kullanılmasına sebep olan film, yaklaşık 292 bin kullanıcının oylamasıyla 8.5 IMDb puanına sahip ve bu puan filmi top 250 listesinde 58.sıraya yerleşmesini sağlıyor.
Farklı konusu ve bakış açısıyla, her dakika şaşırmanıza ve garip tepkiler vermenize sebep olacak film, bu kadar başarıyı hak etmiş.

paylaş:

2 yorum:

  1. filmin tamamı çok heyecanlı ama özellikle son 10 dakikası, hatta son 10 saniyesi insanın beynini uçuracak nitelikte...film bittikten sonra bi beş dakika çığlılkar atarak "o neydi laaaan!!" demeniz de muhtemel:)

    YanıtlayınSil
  2. ben ölüm sahnelerine bittim. "dan", "o ne lan, adam öldü, nasıl öldü olum, yok artık ölmemiştir."
    nasıl bir filmdi? anlam veremedim. wuuuw beybi diyesim geldi, o derece.
    :D

    YanıtlayınSil