natural born killers (1994)

“Herkesin içinde bir şeytan vardır. Bazıları bunu saklar, bazıları ortaya koyar. Bu onların kötü olduğu anlamına gelmez.”
Hikâyesi Quentin Tarantino’ya ait, senaryosu ve yönetmenliği Oliver Stone’a ait olan 1994 yapımı, şiddetin kötülüğünü şiddetle anlatan garip bir film. Absürt bir aşk hikayesi ve doğuştan katil olanlar.
Film çekildikten sonra Tarantino ile Stone arasında bir sürtüşme ortaya çıkmış, Tarantino filmi beğenmemiş ve daha neler. Tartışmalar çok da gereksiz, çünkü filmi beğenmek seyircinin işi ve filmin Tarantino tarafından beğenilmemesi de an itibari ile pek bir şey ifade etmiyor. Stone hayranları “madem filmi beğenmedi o zaman o çekseydi” dese de bu tartışmalardan çok filmi izlemek daha akıllıca ve seyirciye sözü bırakmak yapılması gereken tek sonuç.
7.1 IMDb puanlı film 118 dakika uzunluğunda. Filmin yıldızları ise Woody Harrelson, Juliette Lewis, Robert Downey Jr. ve Tommy Lee Jones.paylaş:

2 yorum:

  1. Bana kalırsa gayet başarılı bir yapım. Zaten Tarantino dendiğinde, sadece susup dinlemek/izlemek gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca Woody Harrelson harika bir performans sergilemiştir bu filmde. Bana kalırsa izlemekte fayda gördüğüm, beğendiğim bir film.

    YanıtlayınSil
  2. kesinlikle katılıyorum, film güzel, izlenebilirliği yüksek, kaçırılmaması gereken bir film. gelişen tartışmalar bile filmin izlenmesinde etkili olabilir. sırf yorum yapmak için bile :D

    YanıtlayınSil